صفحه اصلی 
 • انتخاب انجمن علمي دانشجويي بين رشته‌اي نانو دانشگاه خليج فارس به عنوان نهاد برگزيده کشور
  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی ریاست جمهوری، در راستای تقدیر از فعالیت‌های یک‌ساله فعالان ترویج دانشگاهی فناوری نانو، هرساله نهادهای ترویجی دانشگاهی برگزیده را در قالب آیین‌نامه‌ تقدیر از نهادهای برتر دانشگاهی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو انتخاب و مورد تقدیر قرار می‌دهد.

 • دانشجوی پژوهشی برتر
  دانشجوی برتر پژوهشی دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی انتخاب گردید.

 • دکتر رضا آذین استاد پژوهشی برتر دانشگاه خلیج فارس
  جناب آقای دکتر رضا آذین رئیس مرکز پژوهشی نفت و گاز و عضو هیئت علمی دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان استاد پژوهشی برتر دانشگاه خلیج فارس انتخاب گردید.

 • مراسم رونمایی از دستگاه کاهش سختی آب
  روز گذشته طی مراسمی با حضور مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، از دستگاه کاهش سختی آب در دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس، رونمایی شد.

 • اختراع پانسمانی جدید برپایه مواد زیستی برای درمان زخم‌های سوختگی
  به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، دکتر شهریار عصفوری عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس و یکی از محققان اختراع "محصول زخم پوش الکتروریسی شده حاوی دکسپانتول آهسته رهش بر پایه آلژینات / کیتوزان با ساختار هسته-پوسته" در این خصوص گفت: این محصول در واقع پانسمان زخم‌های سوختگی می‌باشد و پوشش زخم سوختگی با استفاده از مواد زیست سازگار که حاوی داروی التیام بخش ضدسوختگی است از مزایای این دارو به شمار می‌رود. همچنین در طراحی این پانسمان، کنترل رهش دارو نیز مدنظر قرار گرفته شده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.